کاربرد دیگ بخار در تولید قارچ

کاربرد دیگ بخار در صنعت

 

در هر محل و صنعتی که بخار داغ و رطوبت کنترل شده مورد نیاز باشد میتوان از دیگ بخار استفاده نمود. صنایع غذایی مختلف از جمله صنایع لبنی، تولید قند وشکر و آبنبات، تولید کیک و شکلات، تولید قارچ و .... از جمله این کاربردها می ­باشد. در حقیقت در این صنایع بوسیله گرمای ناشی از بخار که بسیار بالاتر از دمای آب جوش می باشد حرارت مورد نیاز تولید می شود و در صورت نیاز به رطوبت بخار تولیدی توسط دیگ بخار مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

دیگ بخار برای پرورش قارچ

در محلهای مخصوص پرورش قارچ باید رطوبت و گرمای مناسبی وجود داشته باشد در صورت استفاده از بخاری های رایج هوا خشک شده و رطوبت محیط از بین می­رود و دستگاه های رطوبت زا نیز معمولا گرما تولید نمی‌کنند و در کنار یک هیتر یا دستگاه گرم کننده دیگر باید استفاده شوند. به همین دلیل باعث افزایش هزینه ها می شوند .

 

ضدعفونی بستر تولید قارچ با بخار

از طرف دیگر بستری که برای تولید قارچ مورد استفاده قرار می­گیرد باید عاری از باکتری­ها و موارد بیماری زا باشد به همین دلیل استفاده از دیگ بخار برای این منظور نیز مناسب است . بخار تولیدی با دمای بالا خاک یا کمپوست مورد استفاده را ضدعفونی نموده و بیماری های ناشی از رطوبت را از بین می­برد.

 

 البته برای ضدعفونی نمودن استفاده از مواد شیمیایی هم رایج می‌باشد که در مطلبی با عنوان مزیت ضدعفونی نمودن خاک بوسیله بخار در برابر روش‌های شیمیایی بطور مفصل مزایا و معایب اینکار توضیح داده شد . در مورد کمپوست مورد استفاده در سالنهای پرورش قارچ هم شرایط مشابهی برقرار می‌باشد.

 

 

دیگ بخار سالن پرورش قارچ

برای سالنهای پرورش قارچ با ابعاد مختلف دیگ های بخار متفاوتی باید استفاده نمود اگر دیگ بخار بزرگتر از حد مورد نیاز باشد علاوه بر مصرف انرژی بیشتر از حد مورد نیاز باعث رطوبت و گرمای بیش از اندازه در محیط می‌­شود . همچنین در صورتی که دیگ از حد مورد نیاز کوچک تر باشد نمی تواند رطوبت و گرمای مورد نیاز را تامین نماید و باعث افت تولید می گردد . پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای تجهیز سالن پرورش قارچ به یک دیگ بخار با کارشناسان فنی مشورت نموده و بهترین محصول را برای استفاده خود تهیه نمائید.

 

کارشناسان فنی شرکت جهت پاسخگویی و رفع نیاز های شما بصورت تلفنی و در صورت نیاز بصورت حضوری آماده بررسی شراط محیطی سالن شما می باشند.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

. . .