استفاده از دیگ بخار در تولید و فرآوری بتن

 

عمل آوري تسريع شده مزاياي بسياري را در پي خواهد داشت. برخي از اين مزايا عبارتند از: افزايش مقاومت اوليه بتن، امکان جابجايي قطعات در سن کمتر، آزادسازي سريعتر قالب ها جهت استفاده مجدد، افزايش سرعت توليد، کاهش زمان تحويل قطعه بتني به خريدار و غيره.

بتن خوب تحت انواع وسيعي از شرايط محيطي متنوع، ماده‌اي نسبتاً بادوام است. دوام بتن به معناي توانايي در مقابله با تأثيرات عوامل جوي، تهاجم مواد شيميايي، سايش و هر گونه فرآيند تخريبي ديگر مي باشد.

بتن بادوام در صورت رويارويي با محيط اطراف مي تواند شکل، کيفيت و بازدهي اوليه خود را حفظ کند. عدم پايايي بتن گاه به هزينه‌هاي تعميراتي كلاني مي‌انجامد كه به مراتب از هزينه‌هاي لازم براي يك طراحي خوب و قابل قبول بيشتر است.

يكي از پارامترهاي مهم و تعيين‌كننده ميزان خسارت‌پذيري بتن، در برابر عوامل خارجي نظير سولفات‌ها، كلرورها و ساير عوامل مخرب شيميايي، نفوذپذيري بتن است.

 

نفوذ مايعات و گازها به داخل بتن مي‌تواند به نحو نامطلوبي بر دوام آن اثر بگذارد. در بتن مسلح نفوذ آب و هوا به درون بتن، سبب زنگ‌زدگي ميلگردها خواهد شد و از آن‌جايي كه اين عمل با افزايش حجمي‌ فولاد همراه است، موجب جدا شدن پوشش بتني روي ميلگردها مي گردد.

جابجايي سيالات در بتن عمدتاً به سه روش متفاوت صورت مي گيرد:

الف) نفوذپذيري که در اثر اختلاف فشار حاصل مي شود.

ب) پخش که علت آن تفاوت در غلظت است.

ج) جذب موئينه که در بتن هاي نسبتاً خشک در اثر خاصيت موئينگي اتفاق مي افتد.

تسريع در کسب مقاومت بتن صرف نظر از مزايايي که دارد، در صورتي که به نحو مطلوبي استفاده و کنترل نشود ممکن است آثار نامطلوبي را بر دوام بتن بر جاي گذارد.

اين مطلب در بتن هاي مسلحي که در شرايط مهاجم نظير آب و هواي خليج فارس قرار مي گيرند از حساسيت فوق العاده اي برخوردار است. 

اثرات دما بر بتن

در اثر افزايش دما در انجام واکنش بين آب و سيمان تسريع ايجاد مي شود. بنابراين طبيعي است که ميزان حرارت زايي ناشي از هيدراته شدن اجزاء سيمان تابعي از دما باشد.

این شرکت با طراحی و ساخت دستگاه جدید تولید بخار ژنراتوری برای استفاده در عمل آوری بتن تا میزان قابل توجهی نسبت به دستگاه های دیگر تولید کننده بخار، هزینه ها را کاهش داده است.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

. . .