عملکرد پرشر در دیگ روغن داغ چگونه است؟

 

پرشر چیست؟

در دیگ های روغن داغ پرشر با تنظیم فشار بالا و پایین، باعث به کار افتادن پمپ اصلی گردش روغن می شود. در صورتی که در سیستم روغن وجود نداشته باشد، دیگ و پمپ روشن نمی شود.

بدلیل اینکه طراحی های مختلفی برای دیگ روغن داغ وجود دارد و فشار هریک متفاوت است برای ایمنی بیشتر از پرشر استفاده می شود.

 

 

 عملکرد پرشرهای مختلف

متناسب با ظرفیت و کاربرد ممکن است پرشرهای مختلفی در دیگ استفاده شوند :

1- پرشر سوییچ خاموش و روشن: فشار مشعل را چک کرده و در صورتی که بالاتر از حد نرمال باشد مشعل را خاموش خواهد کرد . با کم شدن فشار مجدد مشعل بصورت خودکار روشن می شود.

2- پرشر تنظیم شعله: تنظیم شعله مشعل از شعله بلند به شعله کوتاه وظیفه این پرشر می باشد. اینکار میتواند بصورت دو مرحله ای یا ندریجی انجام شود.

3-  پرشر سوئیچ اطمینان : این پرشر در صورتی عدم کارکرد صحیح پرشر خاموش و روشن کار خواهد کرد. در این حالت  آژیر خطر دیگ روشن شده  و همزمان به مشعل فرمان خاموش خواهد داد. فشار این پرشر معمولا کمی بیشتر از از پرشر سوییچ حد (خاموش و روشن ) تنظیم می شود.

 

 

توجه داشته باشید که در قسمت بالای پرشر سوییچ ۲ عدد پیچ وجود داشته که یکی مربوط به کم و زیاد کردن فشار و دیگری که روی آن کلمه دیفرانسیل نوشته شده جهت کم و زیاد کردن حساسیت پرشرسوییچ بکار می رود. به طور مثال در صورتی که دیفرانسیل روی ۲ بار تنظیم شده باشد در صورتی که مشعل در فشار ۸ بار خاموش گردد مجدداً با اختلاف ۲ بار (عدد دیفرانسیل) یعنی روی۶ بار روشن می­ گردد

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

. . .