توس بویلر اولین سایت تخصصی (ازسال 1387) در زمینه دیگ و بویلرهای بخار - آبگرم - روغن داغ و کارواش بخار بوده که متعلق به "شرکت صنایع دمابخارمشهد" می باشد.

مخزن و منبع کویل دار (کوئل دار)

در تاسیسات گرمایشی برای اینکه آب مصرفی داشته باشیم در قدیم از منبع دو جداره استفاده می شد ولی در سال های اخیر با افزایش تولید کوئل های مسی، استفاده از منبع و مخزن  کوئل دار رایج شده است.

هدف استفاده از منبع کوئلی در تاسیسات گرمایشی، تامین آب گرم مصرفی برای سرویس ها، آشپزخانه و حمام می باشد, بنابراین وجود این تجهیزات در تاسیسات گرمایشی ساختمان الزامی است.

در تولید و ساخت این منابع از ورق های فولادی با لایه های اپوکسی بهداشتی داخلی  و یا از ورق های گالوانیزه ضد زنگ استفاده می گردد.

منابع كوئل دار

مخازن كوئلي مورد استفاده در تاسیسات به جهت تبادل گرمایی بین تولید کننده حرارت (دیگ آبگرم ) و آب مصرفی می باشد که در حجم های متنوع تولید می گردد.

متداول ترین و بهینه ‌ترین روش برای تولید آب گرم بهداشتی مصرفی و ذخیره آن، استفاده از منابع کویل‌دار است. در این نوع مخازن آب داغ یا بخار تهیه شده توسط دیگ آبگرم، داخل یك كویل حرارتی كه معمولاً از چند شاخه لوله رفت و برگشتی از جنس مس تشكيل مي‌شود، گردش نموده و پس از تبادل حرارت با دیوار لوله مسی از كویل خارج می‌گردد. تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله مسی و در نهایت، گرم شدن آب سرد لوله خارجي می‌شود. منابع كويل‌دار عليرغم رواج پكيج‌ها، هنوز هم براي تامين آب گرم ساختمان حرف اول را مي‌زنند.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn
. . .