توس بویلر اولین سایت تخصصی (ازسال 1387) در زمینه دیگ و بویلرهای بخار - آبگرم - روغن داغ و کارواش بخار بوده که متعلق به "شرکت صنایع دمابخارمشهد" می باشد.

مشخصات فنی بویلر و دیگ فولادی آبگرم-آبداغ

دیگ شوفاژ آب گرم که در تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد با توجه به اجباری بودن استاندارد آن و از طرف دیگر ارتباط با مصرف سوخت ساختمان ، کیفیت بویلر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

امروزه متاسفانه تولید کنندگان غیر مجاز (بدون پروانه استاندارد) در کشور زیاد شده اند و از طرفی هم این فروشندگان و تولید کنندگان غیر مجاز سعی بر ارائه مطالب فنی کپی شده از تولید کنندگان معتبر شده و همچنین ادعای تولید استاندارد را دارند

تولید بویلر و دیگ آب گرم مطابق قوانین سازمان استاندارد بایستی شرایط مهم ذیل را داشته باشد:

1-تولید کننده بویلر و دیگ آبگرم دارای پروانه تایید صلاحیت با شماره ردیابی از سازمان استاندارد باشد.(شمار ردیابی و تصویر پروانه را ببینید!)

2-تولید کننده بایستی با یکی از چند شرکت بازرسی مورد تایید سازمان استاندارد قرارداد بازرسی داشته باشد.

3-در نهایت پس از تولید شرکت بازرسی پلاک و گواهی ارائه نماید.

كليه ديگ هاي آبگرم ، بر اساس استانداردهاي بين المللي BS855 و استاندارد ملي SIRI7911 توليد مي گردد كه تحت  نظارت شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران طراحي  و ساخته مي شود و با پلاك كنترل كيفي و نشان استاندارد ايران طراحي و ساخته مي شود  وبا پلاك كنترل كيفي و نشان استاندارد ارائه مي شود .

 

*- طراحي وساخت كليه ديگ ها بر اساس نقشه هاي مورد تاييد شركت بازرسي صورت مي گيرد  كه با جديد ترين  باز بيني ها توسط متخصصين طراحي در اختيار اين شركت قرار مي گيرد.

 

*-ظرفيت ديگ هاي آب گرم از     150000تا   5000000  Kcal/h     به صورت 2 پاس و 3 پاس با فشار كار 6،8  و10  بار مي باشد .

 

*-حداكثر درجه حرارت مجاز آب ديگ گرم 90 درجه سانتي گراد و ديگ آب داغ 130 درجه ساني گراد است .

 

*-فولاد هاي مصرفي در ساخت  پوسته ، كوره  و شبكه هاي ديگ از نوع  17mn4- DIN 17155 و تيوب هاي حرارت از نوع St35.8- DIN17175 مي باشد.

 

*-طراحي ديگ آبگرم با فشار ماكزيمم1/1 برابر فشار كار انجام   مي شود و با فشار 1.5 برابر  فشار طراحي تست   هيدرو ستاتيك مي شود .

 

*-كليه خطوط جوش مطابق استانداردهاي ملي و بين المللي توسط نمايندگان  اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران آزمايش مي شود كه اين آزمايشات شامل راديو گرافي ، التراسونيك ، مواد  نافذ و هيدرو ستاتيك مي باشد .

 

*-به لحاظ سهولت در بازديد و انجام بازرسي هاي ادواري جهت رسوب زدايي دو دريچه Hand hole در ديگ تعبيه  شده است .

 

*-الكترود هاي مصرفي براي جوش هاي نفوذي  و تكميلي از نوع  E6010 و E7018  مي باشد كه مطابق با PQRو  WPS  مربوطه مورد مصرف  قرار مي گيرد .

*-كليه فلنج هاي مصرفي از نوع استاندارد PN16  مي باشد. طراحي  و ساخت درب هاي ديگ آبگرم لولايي و باز شو هستند كه اين امر تعميرات احتمالي ديگ را آسانتر مي كند .

 

*-بدنه ديگ روي يك شاسي مقاوم مونتاژ گرديده  كه به راحتي ضربات ناشي از جابه جايي وزن ديگ را تحمل نموده  و نياز به فنداسيون بتني ندارد .

 

*-خروجي اگزوز داراي ترمومتر جهت نشان دادن دماي خروجي و ترموستات دود جهت تنظيم دما در حرارت مشخص به منظور جلوگيري از اتلاف انرژي واطمينان از كاركرد مناسب ديگ و مشعل مي باشد.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn
. . .